Faq

V súvislosti s organizáciou svadby či eventu vo Wiegerovej vile vás určite napadajú mnohé otázky. Pevne dúfame, že na ne nájdete odpovede nižšie.

Catering a nápoje

Je možné zabezpečiť si catering samostatne cez iného caterera ako Sharkam?

Sharkam VIP Catering je naším dlhodobým partnerom a exkluzívnym dodávateľom cateringových služieb. Spokojnosť našich klientov s kvalitou jedla a servisu svedčí o tom, že voľba Sharkam-u ako jediného caterera bola správna. Z tohto dovôdu nie je možný iný catering.

Je možné si priniesť vlastný alkohol?

Áno, rešpektujeme žiadosti svadobčanov priniesť si vlastný alkohol, účtujeme však korkovné vo výške 5 EUR/načatá 0,75l fľaša vína resp. sektu a 7 EUR/0,5l destilátov. Na pivo sa korkovné nevzťahuje. Uvedené ceny sú bez DPH.

Aké ponúkate slávnostné menu a čo zahŕňa cateringový servis?

Momentálne pre Vás pripravujeme novú ponuku slávnostného menu pre sezónu 2020. Návrh slávnostného menu a popis cateringových služieb spolu s cenami pre uplynulú sezónu 2019 nájdete tu

Je možné priniesť si vlastné nealko?

V princípe je to možné, avšak nedoporučujeme túto možnosť. Je veľmi náročné odhadnúť potrebný počet a druhy nealkoholických nápojov pre podujatie s väčším počtom hostí a pomerne dlhým trvaním. Preto sa môže stať, že nesprávne odhadnete potrebný objem a druh nápojov. Stáva sa aj to, že svadobčania zakúpené množstvo nealka predimenzujú, zbytočne vynaložia finančné prostriedky a navyše si pridajú starosti s dovozom a odvozom týchto nápojov. Preto odporúčame využiť ponuku cateringu na neobmedzenú konzumáciu nealkoholických nápojov počas trvania celého podujatia vo výške 7 EUR/osoba.

Je možné si priniesť vlastné zákusky, torty či slané pečivo?

Áno, vychádzame v ústrety aj týmto slovenským tradíciám a umožňujeme svadobčanom priniesť si vlastné zákusky, torty a slané pečivo. Prosím informujte o tom nášho caterera a dohodnite si s ním priamo detailnejšie podmienky.

Je možné priniesť si na hostinu vlastné jedlo?

Vzhľadom na potenciálne riziko spojené s hygienou a nezávadnosťou servírovaného jedla, ktorú garantuje náš caterer, nie je povolené priniesť si vlastné jedlo v rámci slávnostného menu či rautu.

Dekorácie a iní dodávatelia

Zabezpečujete výzdobu priestorov?

Výzdobu si zabezpečuje každý klient samostatne prostredníctvom profesionálneho dekoratéra resp. floristu, pričom sme sa snažili do nášho shortlistu odporúčaných dodávateľov zahrnúť rozmanitú ponuku
dekoratérskych služieb čo sa týka vkusu aj rozpočtu. Nami odporúčaní dekoratéri sú nasledovní (v abecednom poradí):

 • Ambientes – ambientes@ambientes.sk
 • Ateliér Papaver – papaver@atelierpapaver.sk
 • Ateliér Jarabina – atelier@jarabina.com
 • Biely Ateliér – bielyatelier@bielyatelier.sk
 • Festivity – info@festivity.sk
 • Kasolina – katka@kasolina.sk
 • Kumštírky – wewe.dad@gmail.com
 • Madelaine event & wedding planning – info@madelaine.sk
 • Moruška Dizajn – info@moruskadizajn.sk
 • Ponk Rentals – hana.holdener@gmail.com
 • Shine Production – zuzana@shineproduction.sk
 • SpicyWedding –  kontakt@spicywedding.sk
 • Wedday – wedday@wedday.sk
 • Wolfert – www.petrawolfert.com

 

Nie každý dodávateľ výzdoby je schopný plniť náročné logistické a organizačné podmienky pri príprave svadby vo Wiegerovej vile. Pokiaľ by ste preferovali dodávateľa, ktorý ešte na našom shortliste nefiguruje, dajte nám vopred vedieť, aby sme mohli včas preveriť jeho referencie a uistiť sa tak, že vaša svadobná výzdoba bude v dobrých rukách. Vyzdobovanie priestorov vlastnými silami (resp. “amatérskymi” dekoratérmi) nie je možná.

Doprava a parkovanie

Aké dopravné prostriedky môžu dopraviť hostí až do vily?

Odporúčame využiť maximálne 21-miestne mikrobusy. Klasické autobusy sa pre serpentíny vo vinohradoch ku vile nedostanú. Takisto vás do vily dopraví aj väčšina bratislavských taxislužieb resp. taxíkov cez aplikácie Hopin či Uber.

Aká je kapacita parkovísk?

Pri vchode do areálu (pri kamennom schodisku) je cca. 25-30 parkovacích miest. Priamo v areáli je možné zaparkovať cca. 20 áut, kapacitu je možné zvýšiť až na 45 áut pri využití jazdiarne na parkovanie. Dokopy teda 45 – 75 áut. Odporúčame však využiť skôr kyvadlovú dopravu resp. taxíky.

Hostina a nábytok v exteriéri

Je možné mať hostinu v záhrade vily?

Áno, v lete mávame zopár svadieb s hostinou v exteriéri. Ide o doplnkovú službu, ktorá je spoplatnená poplatkom za využitie záhrady na hostinu, servis jedál a nápojov v exteriéri a zabezpečenie dvojitej sady inventáru. V prípade náhleho (alebo plánovaného) presunu hostí do interiéru vždy pripravujeme aj interiérové sedenie ako „mokrú variantu“, ktoré je súčasťou Základného balíka služieb.

Aký nábytok je možné použiť v exteriéri vily?

Pre použitie v exteriéri sme pre vás pripravili špeciálnu ponuku záhradného nábytku. Jeho sortiment spolu s cenami nájdete na našej FB stránke v Albume Exteriérový nábytok. Tento nábytok je samozrejme možné prenajať aj do interiéru vily. Náš interiérový nábytok (okrúhle a obdĺžnikové stoly a thonet stoličky či vintage nábytok) nie je možné presúvať do exteriéru kvôli jeho stavu a životnosti. Pokiaľ by ste si priali mať v záhrade iný nábytok ako v našej ponuke, vieme vám odporučiť externých dodávateľov so širokou ponukou nábytku.

Kapacita vily a počet hostí

Aká je kapacita interiéru vily?

Hlavná sála na prízemí vily: Do hlavnej sály na prízemí vily je možné pohodlne usadiť 94 hostí za obdĺžnikové stoly, usporiadané do tvaru „U“. Pri zníženom komforte je možné zvýšiť kapacitu na 98 hostí (v tom prípade však doporučujeme využiť radšej Veľkú sálu na poschodí). Ak preferujete okrúhle stoly, maximálna kapacita je 89 hostí (8 okrúhlych stolov po 10tich hosťoch plus 3 obdĺžnikové stoly pri krbe).
Veľká sála na poschodí vily: Maximálna kapacita je 150 hostí pri 15tich okrúhlych stoloch s priemerom 180cm.
Kapacita vily pre spoločenskú akciu typu „recepcia“: cca. 180 hostí

Aká je kapacita exteriéru vily?

Hoci záhrada je skutočne priestranná, vzhľadom na zachovanie charakteru priestoru limitujeme počet hostí na maximum 250 osôb.

Je možné mať vo Wiegerovej vile komornú svadbu, oslavu či event s počtom hostí menej ako 40?

Z nášho pohľadu to nie je problém, avšak vzhľadom na fixnú výšku ceny prenájmu priestorov je v prípade menšieho počtu hostí cena na osobu relatívne vysoká. Preto odporúčame sa orientovať na termíny mimo sezóny resp. termíny v pracovné dni v pondelok až štvrtok, kedy je cena nájmu najnižšia. Takisto je v tomto prípade nutné požiadať caterera o špecifickú ponuku pre tzv. “komorné svadby” na mailovej adrese: dasa.kostelna@sharkam.sk

Aké sú možnosti vily pri svadbe s väčším počtom hostí ako 90?

Pri počte hostí nad 90 odporúčame využiť na slávnostnú hostinu priestory Veľkej sály na poschodí, kde vám vieme pripraviť sedenie až pre 150 hostí. Po hostine sa hostia môžu presunúť do priestorov prízemia vily, kde môže pokračovať neformálnejšia časť svadby (zábava, druhá večera atď.). Ak preferujete prízemie vily počas celého trvania podujatia, odporúčame limitovať počet hostí pozvaných ku stolu na max. 90 a zvyšok hostí pozvať na druhú, neformálnejšiu časť, kde im pripravíme tzv. “kaviarenské” sedenie

Ubytovanie

Poskytujete pre hostí ubytovanie? Aké máte ubytovacie kapacity?

Svadobný apartmán je k dispozícii pre novomanželov počas celého dňa aj noci. Wiegerova vila nedisponuje ubytovacími kapacitami. Vašich hostí je možné ubytovať v neďalekom hoteli MAXIM a KRONE priamo vo Svätom Juri.

Zábava a ostatné aktivity

Je možné večer pokračovať v zábave v exteriéri vily?

Áno, avšak prosíme o ohľaduplnosť voči okoliu a zníženie hlučnosti hudby v exteriéri po 22:00 podľa pokynov nášho správcu. Hudobné skupiny musia ukončiť vystúpenie v exteriéri do 22:00 (výnimkou je odčepčenie).

Iné

Ako sa k vám dostaneme, máte navigačné tabule?

Prosím sledujte navigáciu GoogleMaps po zadaní „Wiegerova vila“. Ak aj navigáciu nemáte či nepoužívate, je relatívne jednoduché nás nájsť podľa navigačných tabúľ umiestnených popri hlavnej ceste na Prostrednej ulici v Svätom Juri (od Informačného centra) a ďalej v zákrutách vinohradov.

Je možné priniesť si psíka do areálu?

Sme milovníci zvierat a náš areál je “dog-friendly”. Prítomnosť psíka nám však prosím nahláste vopred a počas konania svadby poverte jedného z hostí, aby sa mu venoval a mal ho celý čas na vôdzke. Areál je totiž veľký a plný možných nástrah (kone, hady).

Je možné v areáli organizovať ohňostroj/vypúšťať lampióny štastia a pod.?

Snažíme sa žiť v harmónii s okolitým prostredím a prírodou, ktorá dotvára vile jej neopakovateľnú atmosféru. Z dôvodu prítomnosti zvery v okolí a rizika zapálenia priľahlých porastov nie sú aktivity spojené s otvoreným ohňom či ohňostrojom povolené.

Je povolené pri obrade hádzať konfety resp. lupene kvetov?

Z dôvodu znečistenia trávnikov je na exteriérových plochách zakázané použitie konfiet, vrátane ryže a iných predmetov. Použitie prírodných lupeňov kvetov na tento účel je prípustné. V prípade porušenia tohto zákazu
budeme žiaľ nútení učtovať poplatok 200 EUR za odstránenie týchto nežiadúcich predmetov z trávnika v celom areáli.

Je možné postaviť v areali stan?

Stan je možné postaviť iba v priestoroch jazdiarne, prosím konzultujte s nami požadované rozmery. Priestory vily sme sa však snažili uspôsobiť tak, aby nebolo potrebné v areáli stavať stan (s výnimkou malých stanov a pergola na prestrešenie terasy v prípade dažďa či prestrešenia priestoru pre grily catering či obrad).