Faq

English text

Accommodation

Poskytujete pre hostí ubytovanie? Aké máte ubytovacie kapacity?

Svadobný apartmán je k dispozícii pre novomanželov počas celého dňa aj noci. Wiegerova vila nedisponuje ubytovacími kapacitami. Vašich hostí je možné ubytovať v neďalekom hoteli MAXIM a KRONE priamo vo Svätom Juri.

Capacity vila and count guest

Aká je kapacita exteriéru vily?

Hoci záhrada je skutočne priestranná, vzhľadom na zachovanie charakteru priestoru limitujeme počet hostí na maximum 250 osôb.

Je možné mať vo Wiegerovej vile komornú svadbu, oslavu či event s počtom hostí menej ako 40?

Z nášho pohľadu to nie je problém, avšak vzhľadom na fixnú výšku ceny prenájmu priestorov je v prípade menšieho počtu hostí cena na osobu relatívne vysoká. Preto odporúčame sa orientovať na termíny mimo sezóny resp. termíny v pracovné dni v pondelok až štvrtok, kedy je cena nájmu najnižšia. Takisto je v tomto prípade nutné požiadať caterera o špecifickú ponuku pre tzv. “komorné svadby” na mailovej adrese: dasa.kostelna@sharkam.sk

Aké sú možnosti vily pri svadbe s väčším počtom hostí ako 90?

Pri počte hostí nad 90 odporúčame využiť na slávnostnú hostinu priestory Veľkej sály na poschodí, kde vám vieme pripraviť sedenie až pre 150 hostí. Po hostine sa hostia môžu presunúť do priestorov prízemia vily, kde môže pokračovať neformálnejšia časť svadby (zábava, druhá večera atď.). Ak preferujete prízemie vily počas celého trvania podujatia, odporúčame limitovať počet hostí pozvaných ku stolu na max. 90 a zvyšok hostí pozvať na druhú, neformálnejšiu časť, kde im pripravíme tzv. “kaviarenské” sedenie

Catering and drinks

Je možné si priniesť vlastný alkohol?

Čo sa týka vína, je možné si priniesť vlastné, účtujeme však korkovné vo výške 5 EUR/načatá 0,75l fľaša vína. Čo sa týka destilátov, od svadobnej sezóny 2022 ich zabezpečuje pre svadobčanov Wiegerova vila. V prípade záujmu Vám radi poskytneme viac informácií. Na pivo sa korkovné nevzťahuje. Uvedené ceny sú bez DPH.

Je možné zabezpečiť si catering samostatne cez iného caterera ako Sharkam?

Sharkam VIP Catering je naším dlhodobým partnerom a exkluzívnym dodávateľom cateringových služieb. Spokojnosť našich klientov s kvalitou jedla a servisu svedčí o tom, že voľba Sharkam-u ako jediného caterera bola správna. Z tohto dovôdu nie je možný iný catering.

Aké ponúkate slávnostné menu a čo zahŕňa cateringový servis?

Momentálne pre Vás pripravujeme novú ponuku slávnostného menu pre sezónu 2020. Návrh slávnostného menu a popis cateringových služieb spolu s cenami pre uplynulú sezónu 2019 nájdete tu

Je možné priniesť si vlastné nealko?

V princípe je to možné, avšak nedoporučujeme túto možnosť. Je veľmi náročné odhadnúť potrebný počet a druhy nealkoholických nápojov pre podujatie s väčším počtom hostí a pomerne dlhým trvaním. Preto sa môže stať, že nesprávne odhadnete potrebný objem a druh nápojov. Stáva sa aj to, že svadobčania zakúpené množstvo nealka predimenzujú, zbytočne vynaložia finančné prostriedky a navyše si pridajú starosti s dovozom a odvozom týchto nápojov. Preto odporúčame využiť ponuku cateringu na neobmedzenú konzumáciu nealkoholických nápojov počas trvania celého podujatia vo výške 7 EUR/osoba.

Je možné si priniesť vlastné zákusky, torty či slané pečivo?

Áno, vychádzame v ústrety aj týmto slovenským tradíciám a umožňujeme svadobčanom priniesť si vlastné zákusky, torty a slané pečivo. Prosím informujte o tom nášho caterera a dohodnite si s ním priamo detailnejšie podmienky.

Je možné priniesť si na hostinu vlastné jedlo?

Vzhľadom na potenciálne riziko spojené s hygienou a nezávadnosťou servírovaného jedla, ktorú garantuje náš caterer, nie je povolené priniesť si vlastné jedlo v rámci slávnostného menu či rautu.

Celebration and furniture in the exterior

Je možné mať hostinu v záhrade vily?

Áno, v lete mávame zopár svadieb s hostinou v exteriéri. Ide o doplnkovú službu, ktorá je spoplatnená poplatkom za využitie záhrady na hostinu, servis jedál a nápojov v exteriéri a zabezpečenie dvojitej sady inventáru. V prípade náhleho (alebo plánovaného) presunu hostí do interiéru vždy pripravujeme aj interiérové sedenie ako „mokrú variantu“, ktoré je súčasťou Základného balíka služieb.

Aký nábytok je možné použiť v exteriéri vily?

Pre použitie v exteriéri sme pre vás pripravili špeciálnu ponuku záhradného nábytku. Jeho sortiment spolu s cenami nájdete na našej FB stránke v Albume Exteriérový nábytok. Tento nábytok je samozrejme možné prenajať aj do interiéru vily. Náš interiérový nábytok (okrúhle a obdĺžnikové stoly a thonet stoličky či vintage nábytok) nie je možné presúvať do exteriéru kvôli jeho stavu a životnosti. Pokiaľ by ste si priali mať v záhrade iný nábytok ako v našej ponuke, vieme vám odporučiť externých dodávateľov so širokou ponukou nábytku.

Decoration

Zabezpečujete výzdobu priestorov?

Výzdobu si zabezpečuje každý klient samostatne prostredníctvom profesionálneho dekoratéra resp. floristu, pričom sme sa snažili do nášho shortlistu odporúčaných dodávateľov zahrnúť rozmanitú ponuku
dekoratérskych služieb čo sa týka vkusu aj rozpočtu. Nami odporúčaní dekoratéri sú nasledovní (v abecednom poradí):

 • Ambientes – ambientes@ambientes.sk
 • Ateliér Papaver – papaver@atelierpapaver.sk
 • Ateliér Jarabina – atelier@jarabina.com
 • Biely Ateliér – bielyatelier@bielyatelier.sk
 • Festivity – info@festivity.sk
 • Kasolina – katka@kasolina.sk
 • Kumštírky – wewe.dad@gmail.com
 • Madelaine event & wedding planning – info@madelaine.sk
 • Moruška Dizajn – info@moruskadizajn.sk
 • Ponk Rentals – hana.holdener@gmail.com
 • Shine Production – zuzana@shineproduction.sk
 • SpicyWedding –  kontakt@spicywedding.sk
 • Wedday – wedday@wedday.sk
 • Wolfert – www.petrawolfert.com

 

Nie každý dodávateľ výzdoby je schopný plniť náročné logistické a organizačné podmienky pri príprave svadby vo Wiegerovej vile. Pokiaľ by ste preferovali dodávateľa, ktorý ešte na našom shortliste nefiguruje, dajte nám vopred vedieť, aby sme mohli včas preveriť jeho referencie a uistiť sa tak, že vaša svadobná výzdoba bude v dobrých rukách. Vyzdobovanie priestorov vlastnými silami (resp. “amatérskymi” dekoratérmi) nie je možná.

Fun and other activities

Je možné večer pokračovať v zábave v exteriéri vily?

Áno, avšak prosíme o ohľaduplnosť voči okoliu a zníženie hlučnosti hudby v exteriéri po 22:00 podľa pokynov nášho správcu. Hudobné skupiny musia ukončiť vystúpenie v exteriéri do 22:00 (výnimkou je odčepčenie).

Transport and parking

Aké dopravné prostriedky môžu dopraviť hostí až do vily?

Odporúčame využiť maximálne 21-miestne mikrobusy. Klasické autobusy sa pre serpentíny vo vinohradoch ku vile nedostanú. Takisto vás do vily dopraví aj väčšina bratislavských taxislužieb resp. taxíkov cez aplikácie Hopin či Uber.

Aká je kapacita parkovísk?

Pri vchode do areálu (pri kamennom schodisku) je cca. 25-30 parkovacích miest. Priamo v areáli je možné zaparkovať cca. 20 áut, kapacitu je možné zvýšiť až na 45 áut pri využití jazdiarne na parkovanie. Dokopy teda 45 – 75 áut. Odporúčame však využiť skôr kyvadlovú dopravu resp. taxíky.

Other

Ako sa k vám dostaneme, máte navigačné tabule?

Prosím sledujte navigáciu GoogleMaps po zadaní „Wiegerova vila“. Ak aj navigáciu nemáte či nepoužívate, je relatívne jednoduché nás nájsť podľa navigačných tabúľ umiestnených popri hlavnej ceste na Prostrednej ulici v Svätom Juri (od Informačného centra) a ďalej v zákrutách vinohradov.

Je možné priniesť si psíka do areálu?

Sme milovníci zvierat a náš areál je “dog-friendly”. Prítomnosť psíka nám však prosím nahláste vopred a počas konania svadby poverte jedného z hostí, aby sa mu venoval a mal ho celý čas na vôdzke. Areál je totiž veľký a plný možných nástrah (kone, hady).

Je možné v areáli organizovať ohňostroj/vypúšťať lampióny štastia a pod.?

Snažíme sa žiť v harmónii s okolitým prostredím a prírodou, ktorá dotvára vile jej neopakovateľnú atmosféru. Z dôvodu prítomnosti zvery v okolí a rizika zapálenia priľahlých porastov nie sú aktivity spojené s otvoreným ohňom či ohňostrojom povolené.

Is it possible?

Test

Is it possible to build a tent in the garden?

Tent