Faq

English text

Accommodation

Poskytujete pre hostí ubytovanie? Aké máte ubytovacie kapacity?

Svadobný apartmán je k dispozícii pre novomanželov počas celého dňa aj noci. Wiegerova vila nedisponuje ubytovacími kapacitami. Vašich hostí je možné ubytovať v neďalekom hoteli MAXIM a KRONE priamo vo Svätom Juri.

Capacity vila and count guest

Aká je kapacita exteriéru vily?

Hoci záhrada je skutočne priestranná, vzhľadom na zachovanie charakteru priestoru limitujeme počet hostí na maximum 250 osôb.

Je možné mať vo Wiegerovej vile komornú svadbu, oslavu či event s počtom hostí menej ako 40?

Z nášho pohľadu to nie je problém, avšak vzhľadom na fixnú výšku ceny prenájmu priestorov je v prípade menšieho počtu hostí cena na osobu relatívne vysoká. Preto odporúčame sa orientovať na termíny mimo sezóny resp. termíny v pracovné dni v pondelok až štvrtok, kedy je cena nájmu najnižšia. Takisto je v tomto prípade nutné požiadať caterera o špecifickú ponuku pre tzv. “komorné svadby”.

Aké sú možnosti vily pri svadbe s väčším počtom hostí ako 90?

Pri počte hostí nad 90  je potrebné využiť na slávnostnú hostinu priestory Veľkej sály na poschodí, kde vám vieme pripraviť sedenie až pre 150 hostí. Po hostine sa hostia môžu presunúť do priestorov prízemia vily, kde môže pokračovať neformálnejšia časť svadby (zábava, druhá večera atď.). Pokiaľ plánujete tanečnú zábavu v záhrade, pri počte hostí nad 90 je z kapacitných dôvodov nutné predĺženie parketu (terasy). Doplňujúce informácie a podmienky konania väčších svadieb nad 90 hostí vám radi poskytneme na požiadanie, keďže sa odlišujú od organizácie menších svadieb do 90 osôb po technickej ako aj po finančnej stránke. Ak preferujete využiť iba prízemie vily počas celého trvania podujatia, odporúčame limitovať počet hostí pozvaných ku stolu na max. 90 osôb.

Catering and drinks

Je možné si priniesť vlastný alkohol?

Čo sa týka vína, je možné si priniesť vlastné, účtujeme však korkovné vo výške 5 EUR/načatá 0,75l fľaša vína. Destiláty a šumivé vína (prosecco,  šampanské a pod.) zabezpečuje pre svadobčanov Wiegerova vila. V prípade záujmu Vám radi poskytneme viac informácií. Na pivo sa korkovné nevzťahuje. Uvedené ceny sú bez DPH.

Je možné zabezpečiť si catering samostatne cez iného caterera ako Sharkam?

Sharkam B&B Catering je naším dlhodobým partnerom a exkluzívnym dodávateľom cateringových služieb. Spokojnosť našich klientov s kvalitou jedla a servisu svedčí o tom, že voľba Sharkam-u ako jediného caterera bola správna. Z tohto dovôdu nie je možný iný catering.

Aké ponúkate slávnostné menu a čo zahŕňa cateringový servis?

Aktuálnu ponuku slávnostného menu a popis cateringových služieb spolu s cenami Vám radi poskytneme na požiadanie. Ilustračnú ponuku z jednej našich svadobných sezón nájdete tu

Je možné priniesť si vlastné nealko?

V princípe je to možné, avšak nedoporučujeme túto možnosť. Je veľmi náročné odhadnúť potrebný počet a druhy nealkoholických nápojov pre podujatie s väčším počtom hostí a pomerne dlhým trvaním. Preto sa môže stať, že nesprávne odhadnete potrebný objem a druh nápojov. Stáva sa aj to, že svadobčania zakúpené množstvo nealka predimenzujú, zbytočne vynaložia finančné prostriedky a navyše si pridajú starosti s dovozom a odvozom týchto nápojov. Preto odporúčame využiť ponuku cateringu na neobmedzenú konzumáciu nealkoholických nápojov počas trvania celého podujatia vo výške 7 EUR/osoba.

Je možné si priniesť vlastné zákusky, torty či slané pečivo?

Áno, vychádzame v ústrety aj týmto slovenským tradíciám a umožňujeme svadobčanom priniesť si vlastné zákusky, torty a slané pečivo. Prosím informujte o tom nášho caterera a dohodnite si s ním priamo detailnejšie podmienky.

Je možné priniesť si na hostinu vlastné jedlo?

Vzhľadom na potenciálne riziko spojené s hygienou a nezávadnosťou servírovaného jedla, ktorú garantuje náš caterer, nie je povolené priniesť si vlastné jedlo v rámci slávnostného menu či rautu.

Celebration and furniture in the exterior

Je možné mať hostinu v záhrade vily?

Áno, v lete mávame zopár svadieb s hostinou v exteriéri. Ide o doplnkovú službu, ktorá je spoplatnená poplatkom za využitie záhrady na hostinu, servis jedál a nápojov v exteriéri a zabezpečenie dvojitej sady inventáru. Poplatok zahŕňa aj našu kompletnú ponuku záhradného nábytku. V prípade náhleho (alebo plánovaného) presunu hostí do interiéru vždy pripravujeme aj interiérové sedenie ako „mokrú variantu“, ktoré je súčasťou Základného balíka služieb.

Aký nábytok je možné použiť v exteriéri vily?

Pre použitie v exteriéri sme pre vás pripravili špeciálnu ponuku záhradného nábytku, ktorého aktuálny sortiment vám radi pošleme na požiadanie. Tento nábytok je samozrejme možné prenajať aj do interiéru vily. Náš interiérový nábytok (okrúhle a obdĺžnikové stoly a thonet stoličky či vintage nábytok) nie je možné presúvať do exteriéru kvôli jeho stavu a životnosti. Pokiaľ by ste si priali mať v záhrade iný nábytok ako v našej ponuke, vieme vám odporučiť externých dodávateľov so širokou ponukou nábytku.

Decoration

Zabezpečujete výzdobu priestorov?

Ku každej svadbe vo Wiegerovej vile pristupujeme tak, ako by bola naša vlastná. Záleží nám na každom detaile – na tom množstve drobností, ktoré spolu vytvárajú neopakovateľný zážitok pre vás aj vašich svadobných hostí.

Hostili sme u nás už množstvo svadieb – slovenských aj medzinárodných. Na základe našich mnohoročných skúseností sme vybrali pre Vás tých najlepších svadobných profesionálov – floristov, dekoratérov a wedding plannerov.

Vy môžete z týchto skúseností čerpať. Prípravy na vaše ÁNO tak zvládnete pohodlnejšie, hladšie a bez stresu, či ste na niečo nezabudli.  Naši overení dodávatelia Vám radi navrhnú unikátne riešenie presne pre Vás, či už túžite po malej a intímnej alebo veľkej a honosnej svadbe.

Možností je veľa – nadýchnite sa svadobnej atmosféry a nechajte sa inšpirovať našimi starostlivo vybranými partnermi (v abecednom poradí):

  • Ambientes – ambientes@ambientes.sk
  • Ateliér Jarabina – atelier@jarabina.com
  • Hana Holdener – hana.holdener@gmail.com
  • Holubica – adela.strimbeanu@gmail.com
  • Kumštírky – wewe.dad@gmail.com

Fun and other activities

Je možné večer pokračovať v zábave v exteriéri vily?

Hudobné skupiny (kapely) musia ukončiť vystúpenie v exteriéri do 22:00 (výnimkou je odčepčenie). Reprodukovaná hudba (DJ) môže v exteriéri pokračovať iba za podmienky stíšenia hlučnosti a vypnutia basov, avšak najneskôr do polnoci je nutné tanečnú zábavu a hudobnú produkciu spolu s reproduktormi presunúť do interiéru vily (resp. v exteriéri vypnúť reproduktory).

Transport and parking

Aké dopravné prostriedky môžu dopraviť hostí až do vily?

Odporúčame využiť maximálne 21-miestne mikrobusy. Klasické autobusy sa pre serpentíny vo vinohradoch ku vile nedostanú. Takisto vás do vily dopraví aj väčšina bratislavských taxislužieb resp. taxíkov cez aplikácie Hopin či Uber.

Aká je kapacita parkovísk?

Pri vchode do areálu (pri kamennom schodisku) je cca. 25-30 parkovacích miest. Priamo v areáli je možné zaparkovať cca. 20 áut, kapacitu je možné zvýšiť až na 45 áut pri využití jazdiarne na parkovanie. Dokopy teda 45 – 75 áut. Odporúčame však využiť skôr kyvadlovú dopravu resp. taxíky.

Other

Ako sa k vám dostaneme, máte navigačné tabule?

Prosím sledujte navigáciu GoogleMaps po zadaní „Wiegerova vila“. Ak aj navigáciu nemáte či nepoužívate, je relatívne jednoduché nás nájsť podľa navigačných tabúľ umiestnených popri hlavnej ceste na Prostrednej ulici v Svätom Juri (od Informačného centra) a ďalej v zákrutách vinohradov.

Je možné priniesť si psíka do areálu?

Sme milovníci zvierat a náš areál je “dog-friendly”. Prítomnosť psíka nám však prosím nahláste vopred a počas konania svadby poverte jedného z hostí, aby sa mu venoval a mal ho celý čas na vôdzke. Areál je totiž veľký a plný možných nástrah (kone, hady).

Je možné v areáli organizovať ohňostroj/vypúšťať lampióny štastia a pod.?

Snažíme sa žiť v harmónii s okolitým prostredím a prírodou, ktorá dotvára vile jej neopakovateľnú atmosféru. Z dôvodu prítomnosti zvery v okolí a rizika zapálenia priľahlých porastov nie sú aktivity spojené s otvoreným ohňom či ohňostrojom povolené.

Is it possible?

Test

Is it possible to build a tent in the garden?:)

Yes or NO bla